Oilersille uudet verkkosivut
Esport OilersJulkaistu: 27.10.2020 18.05

Oilersille uudet verkkosivut

Esport Oilersin uudet verkkosivut ovat tässä!


Aikaisempien hyvin palvelleiden kotisivujen uudistamisen tarpeen yhteydessä seurassa heräsi tarve kokonaisvaltaisemmalle sivustolle. Oilersin toiminnanjohtaja Jouni Vehkaoja kertoo taustat uuden sivun syntymisestä.

"Lähdimme etsimään järjestelmää, jonka avulla pystymme keskittämään niin seuran toimiston kuin yksittäisten joukkueidenkin arkitoimintoja yhdelle ja samalle alustalle. Jopoxin avulla pystymme tuomaan seuran ulkoisen sekä sisäisen viestinnän että joukkueiden omat organisointi-, ja ajanhallinnan työkalut yhdelle ja samalle alustalle."

"Kilpailutimme muutamia eri palveluntarjoajia, joista Jopox osoittautui meidän tarpeisiimme selkeästi parhaaksi vaihtoehdoksi. Päätöksen viimeisteli nykyaikaiset seuran toimintaan integroidut kotisivut."

Esport Oilersin uutiset ja kuulumiset löydät jatkossakin sosiaalisen median lisäksi samasta tutusta osoitteesta, eli www.esportoilers.fi!