AIKATAULUT JA MUUTOKSET

Tälle sivustolle päivitetään ajankohtaiset vuoromuutokset / peruutukset ryhmää kohden, sekä infoa varusteista.
Myös tärkeät päivämäärät ovat listattuina sivustolla.

Varusteet joita tarvitset mukaan salibandykouluun, harrasteryhmään ja koulukerhoon:

  • Maila (oikea mitta = oman nyrkin verran navan yläpuolelle mailan ollessa suorassa)
  • Suojalasit
  • Sisäpelikengät ( perhesählyryhmissä tossutkin kelpaa )
  • Liikuntavarustus (t-paita/shortsit)

TÄRKEÄT PÄIVÄMÄÄRÄT

31.03.2020 - Ilmoittautuminen kauden 2020-2021 salibandykouluihin / harrasteryhmiin avattu
24.08.2020 - Syyskausi alkaa
20.09.2020 - Klo 17.00 Miesten F-liigakauden avaus (Esport Oilers vs. Nurmon Jymy)
12.10.-16.10.2020 Syyslomaleiri
29.11.2020 - Syyskauden päätösturnaus Esport Arenalla (Salibandykoulut 5-8 -vuotiaat / koulukerhot / harrasteryhmät)
29.11.2020 - Syyskausi päättyy
04.01.2021 - Kevätkausi alkaa
22.2.-26.2.2021 - Hiihtolomaleiri
24.4.2021 - Kevätkauden päätösturnaus (Salibandykoulut 5-8 - vuotiaat / koulukerhot / harrasteryhmät)
Perhesählyryhmille erillinen tapahtuma kevään aikana. Ajankohta ilmoitetaan myöhemmin!
25.4.2021 - Kevätkausi päättyy

VUOROMUUTOKSET JA KORVAAVAT VUOROT RYHMITTÄIN

TAPIOLAN URHEILUHALLIN RYHMÄ "TUH" (2-8 -vuotiaat)

LA 31.10. Vuoro peruttu (Voimistelukisat urheiluhallilla) Korvaava vuoro Esport Arenalla kentällä 2 klo 9-12 samoilla ryhmäaikatauluilla.

ESPORT ARENAN RYHMÄ (2-8 -vuotiaat)

TAPIOLAN KOULUN RYHMÄ (2-8 -vuotiaat)

LAURINLAHDEN KOULUN RYHMÄ (Salibandykoulu 7-8 -vuotiaat)

OMNIA LEPPÄVAARAN KOULUN RYHMÄ (2-8 -vuotiaat)

OLARIN STEINERKOULUN RYHMÄ (2-8 -vuotiaat)

LINTULAAKSON KOULUN RYHMÄ (2-8 -vuotiaat)

VIHERKALLION KOULUN RYHMÄ (2-8 -vuotiaat)


SAUNALAHDEN KOULUN RYHMÄ (2-8 -vuotiaat)

HANSAKALLION KOULUN RYHMÄ (2-8 -vuotiaat)

SU 08.11. Vuoro peruttu (Töpinät-tapahtuma Nöykkiön koululla) Korvaava vuoro Esport Arenalla kentällä 4 klo 10-13 samoilla ryhmäaikatauluilla.
SU 07.02. Vuoro peruttu (Töpinät-tapahtuma Nöykkiön koululla) Korvaava vuoro Esport Arenalla kentällä 4 klo 10-13 samoilla ryhmäaikatauluilla.
SU 07.03. Vuoro peruttu (Töpinät-tapahtuma Nöykkiön koululla) Korvaava vuoro Esport Arenalla kentällä 4 klo 10-13 samoilla ryhmäaikatauluilla.
SU 11.04. Vuoro peruttu (Töpinät-tapahtuma Nöykkiön koululla) Korvaava vuoro Esport Arenalla kentällä 4 klo 10-13 samoilla ryhmäaikatauluilla.

IIVISNIEMEN KOULUN RYHMÄ (2-8 -vuotiaat)

SAARNILAAKSON KOULUN RYHMÄ (2-8 -vuotiaat)

HAUKILAHDEN KOULUN RYHMÄ (2-8 -vuotiaat)

STORÄNGENSIN KOULUN RYHMÄ (2-8 -vuotiaat)

AURORAN KOULUN RYHMÄ ( 2-8 -vuotiaat )

FRIISILÄN KOULU TYTÖT ( 5-8 -vuotiaat )

PERKKAANPUISTON KOULU TYTÖT ( 5-8 -vuotiaat )

SUNAN KOULU TYTÖT ( 5-8 -vuotiaat )

MANKKAANPURON KOULU TYTÖT ( 5-8 -vuotiaat )

09-11 CHALLENGER LEPPÄVAARA

09-11 CHALLENGER ESPOONLAHTI

TAPIOLAN KOULUN AIKUISSÄHLYN RYHMÄ